| silindir hacmi | 80 litre |
|---|---|
| Kapasite | 22,37kg, 33,56kg |
| söndürme paterni | Kapalı sel |
| Ajan | IG541(%52 Azot, %40 Argon, %8 Karbon dioksit) |
| çalışma basıncı | 20 MPa, 30 MPa |
| Model No. | QMP32/2.5, QMP40/4.2, QMP52/2.5, QMP70/4.2, QMP100/4.2, QMP106/2.5, QMP120/4.2, QMP147/2.5, QMP150/4.2, QMP180/2.5, QMP180/4.2 |
|---|---|
| Volume (L) | 32,40,52, 70, 100,106,120, 147,150, 180 |
| Storage pressure | 4.2MPa;2.5Mpa |
| Internal diameter | 300, 350, 400 |
| Color | Red |
| Pattern of extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| System start mode | Electrical Automatic, Electrical Manual, Mechanical Emergency Start |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Operating Pressure | 150-300 Bar |
| Color | Red |
| Depolama basıncı | 4.2 DKA |
|---|---|
| Püskürtme süresi | ≤10s |
| dolgu yoğunluğu | ≤1420kg/m3 |
| Nominal baskı | 5.3Mpa |
| Test basıncı | 8.4MPa |
| Depolama basıncı | 4.2Mpa |
|---|---|
| Püskürtme süresi | ≤10s |
| dolgu yoğunluğu | ≤950kg/m3 |
| Nominal basınç | 5.3Mpa |
| Test Basıncı | 8.4MPa |
| Depolama basıncı | 4.2mpa |
|---|---|
| Püskürtme süresi | ≤10s |
| dolgu yoğunluğu | ≤1420kg/m3 |
| Nominal baskı | 5.3Mpa |
| Test basıncı | 8.4MPa |
| silindir hacmi | 70Ltr |
|---|---|
| Kapasite | 42kg |
| söndürme paterni | Kapalı sel |
| Ajan | CO2 |
| çalışma basıncı | 5.7Mpa |
| silindir hacmi | 70Ltr |
|---|---|
| Kapasite | 42kg |
| söndürme paterni | Kapalı sel |
| Ajan | CO2 |
| çalışma basıncı | 5.7Mpa |
| silindir hacmi | 90Ltr, 120Ltr, 150Ltr, 180Ltr, 245Ltr |
|---|---|
| Doldurma Basıncı | 5,6 MPa, 4,2 MPa |
| dolgu yoğunluğu | ≤1250kg/m³ |
| Basınç Ekleme Basıncı | 13.5Mpa |
| deşarj süresi | ≤10s |
| Depolama basıncı | 4.2Mpa |
|---|---|
| Püskürtme süresi | ≤10s |
| dolgu yoğunluğu | ≤950kg/m3 |
| Nominal basınç | 5.3Mpa |
| Test Basıncı | 8.4MPa |